افتتاح سپرده در بانک ایران زمین

بانک ایران زمین از طریق فراز این امکان را برای شما فراهم کرده است که در هر ساعت از شبانه روز بتوانید به صورت آنلاین در کوتاه ترین زمان ممکن افتتاح حساب کنید. شما میتوانید اپلیکشن فراز را از طریق لینک ذیل نصب کرده و جهت افتتاح سپرده آنلاین مراحلی که در ادامه توضیح داده شده است را طی نمایید.
خواهشمند است برای استفاده از اپلیکیشن فراز، فیلترشکن (VPN) تلفن همراه خود را خاموش نمایید.


1 دانلود و نصب فراز

از طریق لینک فوق، فراز را دانلود و نصب نمایید. سپس در اولین مرحله پس از باز کردن نرم افزار شماره همراه خود را ثبت کرده و در مرحله بعد کد فعال سازی که برایتان پیامک شده است را وارد نمایید.
توجه داشته باشید که برای افتتاح سپرده در بانک ایران زمین، به کارت ملی هوشمند و شماره همراه خود نیاز دارید.
توجه داشته باشید که مالکیت شماره تلفن همراه مورد استفاده برای ثبت نام، لازم است متعلق به نام فرد ثبت نام کننده باشد.

2 تعریف مشتری

پس از نصب و راه اندازی، وارد نرم افزار شده و در صفحه «باجه دیجیتال» گزینه « تعریف مشتری» را انتخاب نمایید. راهنمای مربوطه بلافاصله نمایش داده خواهد شد، لذا آن را کامل مطالعه نمایید و مطابق آن پیش بروید.

3 آغاز فرآیند احراز هویت
3-1 ثبت تصویر کارت ملی

در این مرحله پس از آن که به نرم افزار اجازه دسترسی به دوربین تلفن همراه خود را دادید، از تصویر روی کارت ملی و سپس تصویر پشت کارت ملی به ترتیب عکس بگیرد و منتظر بمانید تا تصویر بارگذاری شود.
توجه داشته باشید که لازم است عکس های مربوطه با کیفیت و نور مناسب باشد لذا پس از اطمینان از کیفیت عکس ها گزینه "تایید" را بزنید.
3-2 تصویر برداری از چهره

در این مرحله دوربین تلفن همراه را مقابل صورت خود گرفته و مطابق نشانه های حرکتی که نمایش داده می شود، اقدام به ثبت تصویرتان نمایید.
پس از آن که پیغام " احراز هویت انجام شد " رویت گردید ، گزینه "تایید" را بزنید و منتظر بمانید تا تصویر شما بارگذاری شود.
3-3 تصویر برداری از چهره و صدا برداری

در این مرحله پس از آن که به نرم افزار اجازه دسترسی به میکروفون تلفن همراه خود را دادید، گزینه " ضبط ویدیو" را بزنید و در مدت زمانی که اعلام می شود متن درخواست شده را به صورت کامل و رسا بخوانید.
سپس گزینه "تایید" را بزنید و منتظر بمانید تا تصویر و صدای شما بارگذاری شود.
3-4 صحت اطلاعات

در این مرحله اطلاعات اسکن شده از کارت ملی برای شما نمایش داده می شود. لازم است اطلاعات را بررسی نمایید و پس از اطمینان از صحت آن، گزینه "تایید" را زده و به گام بعدی بروید.
3-5 ثبت امضا

در این مرحله در کادر نمایش داده شده نمونه امضا خود را درج نمایید. سپس گزینه "تایید" را زده و منتظر بمانید تا امضای شما بارگذاری شود.
لازم به ذکر است، چنانچه اطلاعات اعلام شده با اطلاعات ثبت شده در مراکز هویتی مطابقت داشته باشد می تواند اقدام به افتتاح سپرده نمایید.
4 آغاز فرآیند افتتاح سپرده آنلاین
4-1 تایید قوانین و مقررات

در این مرحله قوانین و مقررات افتتاح حساب را مطالعه کرده و پس از اعلام موافقت با شرایط، گزینه "تایید و ادامه" را زده و به گام بعدی بروید.
4-2 انتخاب نحوه دریافت و طرح کارت

در این مرحله، جهت انتخاب محل دریافت کارت، کد پستی مربوطه را اعلام کرده و در ادامه طرح دلخواه کارت خود را انتخاب نمایید. سپس گزینه "تایید و ادامه" را زده و به گام بعدی بروید.
4-3 تایید اطلاعات سپرده و پرداخت

در این مرحله آدرس استعلام شده از کد پستی و هزینه های مربوط به افتتاح سپرده را بررسی نمایید. در صورت تایید اطلاعات و موافقت در خصوص پرداخت هزینه ها، گزینه " ادامه" را زده و به گام بعدی بروید.
4-4 پرداخت هزینه های افتتاح سپرده

در این مرحله کارمزدهای مربوط به افتتاح سپرده را از طریق کارت های شتابی خود پرداخت نمایید.
7 نمایش اطلاعات سپرده افتتاح شده

در این مرحله افتتاح سپرده انجام شده است و اطلاعات مربوطه اعم از شماره مشتری، شماره سپرده، شماره کارت و ... نمایش داده می شود.
لازم به توضیح است که کارت شما حداکثر تا 72 ساعات بعد از افتتاح سپرده به دست شما خواهد رسید. همچنین نام کاربری و رمز عبور حداکثر تا 24 ساعت بعد از افتتاح سپرده به شماره شما پیامک می گردد
شماره مرکز تماس جهت پاسخ گویی : 02124809